Wholesaler of a wide range of products which include custom design baffles panel, pvc baffle panel, korean baffles manufacturer, ts baffles panel, advanced soundproof baffle panels and artois acoustic fibre panel baffles.
₹ 99.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10mm |
| Material | PVC |
| Fireproof | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 99.00 / sq ft Get Latest Price
| Material | PVC |
| Usage/Application | Celling |
| Thickness | 10mm |
| Waterproof | Yes |
| Fireproof | Yes |
| Easy to install | yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 99 / sq ft Get Latest Price
| Usage/Application | Sound Diffusers |
| Dimensions | 4 inch x 9.5 feet |
| Color | wood |
| Material | pvc |
| Brand | TS |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 199 / sq ft Get Latest Price
| Panel Material | uPVC |
| Perforation Type | Solid |
| Panel Width | 300 mm |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Sound Reflectors |
| Panel Finish | Matt |
| Application Area | Canopy Soffit, Balcony Soffit, Eaves Soffit, Corridor Soffit |
| Panel Thickness | 2 |
| Brand | TS |
| WATERPROOF | YES |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 90.00 / sq ft Get Latest Price
| Material | WPC |
| Usage/Application | Celling |
| Thickness | 10mm |
| Fireproof | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Easy To Install | Yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 99 / sq ft Get Latest Price
| Usage/Application | Sound Reflectors |
| Dimensions | 4 inch x 9.5 feet |
| Material | pvc |
| Brand | TS |
Minimum order quantity: 100 sq ft
Sureshbhai Kalubhai Suhagiya (CEO)
TS Mart
4-5-6, Om Shiv Complex, Vijaynagar Society - Part 2, Yogi Chowk, Punagam
Surat - 395010, Gujarat, India