Wholesaler of a wide range of products which include soffit panel importer, louvered panels importer, charcoal wood panel for wall cladding, soffit panel importer and louvered panels for interior.
₹ 70 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 6 mm |
| Material | WPC |
| Area Of Application | Commercial |
| Use | ceiling |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 77 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Material | WPC |
| Size (Feet) | 8 x 4 |
| Design | 3D Wall Panel |
| Shape | Square |
₹ 900 / Piece Get Latest Price
| Style | Embossed / 3D |
| Length | 2900 mm (9.5 ft) |
| Width | 300 mm (1 ft) |
| Thickness | 10 mm |
| Finish | Textured |
| Features | Fire Retardant |
| Material | Charcoal/Polystyrene |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 55 / sq ft Get Latest Price
| Panel Material | pvc |
| Perforation Type | Solid |
| Panel Width | 300 mm |
| Panel Finish | Matt |
| Application Area | Corridor Soffit, Canopy Soffit, Balcony Soffit, Eaves Soffit |
| Panel Thickness | 1.5 mm |
| Color Family | Wood Shade |
| Fire Performance | Class A2 |
| waterproof | yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 79 / sq ft Get Latest Price
| Material | WPC |
| Thickness | 12 mm |
| Size (Feet) | 8 x 4 |
| Design | Decorative Wall Panel |
| Shape | Square |
Sureshbhai Kalubhai Suhagiya (CEO)
TS Mart
4-5-6, Om Shiv Complex, Vijaynagar Society - Part 2, Yogi Chowk, Punagam
Surat - 395010, Gujarat, India