Wholesaler of a wide range of products which include 3d pvc panel for wall and ceiling, decorative pvc ceiling panel, trim soffit panel, pvc panel ceiling, uv protected soffit panels and waterproof pvc soffit panels.
₹ 199 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Surface Treatment | Color Coated |
| size | 20 x 20 inch |
| waterproof | yes |
| Box quantity | 50 piece |
₹ 89 / sq ft Get Latest Price
| Panel Material | PVC |
| Perforation Type | Solid |
| Panel Width | 300 mm |
| Thickness of Sheet | 10 mm |
| Material | PVC |
| Surface Treatment | Color Coated, Film Coated |
| Thickness | 8 mm |
| waterproof | yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
₹ 90 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Is It Waterproof | Yes |
| WATERPROOF | Yes |
| COLOUR | BLACK |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 89 / sq ft Get Latest Price
| Panel Material | uPVC |
| Perforation Type | Solid |
| Panel Width | 300 mm |
| Thickness of Sheet | 10 mm |
| Material | PVC |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Thickness | 8 mm |
| waterproof | yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
₹ 79.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10mm |
| Material | PVC |
| Fireproof | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 79 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10mm |
| Material | PVC |
| Wateproof | Yes |
| Fireproof | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 59.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10mm |
| Material | PVC |
| Fireproof | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 79.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10mm |
| Material | PVC |
| Waterproof | Yes |
| Fireproof | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 69.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10mm |
| Material | PVC |
| Easy to install | yes |
| waterproof | yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 35 / sq ft Get Latest Price
| Panel Material | PVC |
| Perforation Type | Solid |
| Panel Width | 300 mm |
| Panel Finish | Matt |
| Application Area | Eaves Soffit |
| Panel Thickness | 12 mm |
| Color Family | Wood Shade |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 95.00 / sq ft Get Latest Price
| Material | PVC |
| Usage/Application | Celling Panels |
| Thickness | 10mm |
| Waterproof | Yes |
| Fireproof | Yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 99 / sq ft Get Latest Price
| Material | PVC |
| Usage/Application | Roof Panels |
| Thickness | 10mm |
| Fireproof | Yes |
| WaterProof | Yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 90.00 / sq ft Get Latest Price
| Material | PVC |
| Usage/Application | Celling |
| Thickness | 10mm |
| Fire Proof | Yes |
| Easy To Apply | Yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 99.00 / sq ft Get Latest Price
| Material | Pvc |
| Usage/Application | Celling |
| Thickness | 10mm |
| Easy to install | Yes |
| Fireproof | Yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 90.00 / sq ft Get Latest Price
| Baffle Material | pvc |
| Material | PVC |
| NRC | 0.6 |
| Baffle Thickness | 25 mm |
| Usage/Application | Celling |
| Facing Material | PVC Film |
| Baffle Size | 1200 x 600 mm |
| Mounting Type | Ceiling Hung |
| Thickness | 10mm |
| Application | Gym, Office, Auditorium, Factory, Hall |
| Fireproof | Yes |
| Waterproof | Yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 99.00 / sq ft Get Latest Price
| Material | PVC |
| Usage/Application | Celling |
| Thickness | 10mm |
| Waterproof | Yes |
| Fireproof | Yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 99.00 / sq ft Get Latest Price
| Material | PVC |
| Usage/Application | Celling |
| Thickness | 10 mm |
| Fireproof | yes |
| Waterprof | yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
Sureshbhai Kalubhai Suhagiya (CEO)
TS Mart
4-5-6, Om Shiv Complex, Vijaynagar Society - Part 2, Yogi Chowk, Punagam
Surat - 395010, Gujarat, India