We are a leading Wholesaler of wpc ventilated soffit panels, explore baffles panel, korean soffit panel, delby soffit panel, decor soffit panel and exterior soffit panel from Surat, India.
₹ 59.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10mm |
| Material | PVC |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
| Waterproof | Yes |
| Fireproof | Yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 199 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10 mm |
| Material | PVC |
| leanth | 9.5 feet |
| width | 4 inch |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 99 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 6 mm |
| Material | PVC |
| waterproof | yes |
| fireproof | yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 85 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 6 mm |
| Material | PVC |
| WATERPROOF | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 99 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 6 mm |
| Material | WPC |
| waterproof | yes |
| fireproof | yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 6 mm |
| Material | WPC |
| WATERPROOF | Yes |
| FIREPROOF | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 110 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10 mm |
| Material | PVC |
| Leanth | 9.5 feet |
| width | 4 inch |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 111 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10 mm |
| Leanth | 9.5 feet |
| width | 4 inch |
| waterproof | yes |
| Material | PVC |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 79 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 6 mm |
| Surface Treatment | Film Coated |
| Material | UPVC |
| Panel Width: | 295mm |
| Features | Lightweight And Easy To Install |
| Panel Types | Solid |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 80 / sq ft Get Latest Price
| Panel Material | uPVC |
| Perforation Type | Fully Perforated |
| Panel Width | 300 mm |
| Thickness of Sheet | 10 mm |
| Panel Finish | Glossy |
| Application Area | Eaves Soffit, Canopy Soffit, Balcony Soffit, Corridor Soffit |
| Panel Thickness | 1.5 mm |
| Material | PVC |
| Color Family | Wood Shade |
| Fire Performance | Class A2 |
| Waterproof | yes |
| fireproof | yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 99 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10 mm |
| Material | WPC |
| leanth | 9.5 feet |
| width | 4 inch |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 99 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 6 mm |
| Material | PVC |
| Area Of Application | Commercial |
| waterproof | yes |
| fireproof | yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 79 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 6 mm |
| Material | WPC |
| Area Of Application | Residential |
| WATERPROOF | Yes |
| FIREPROOF | Yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 99 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 6 mm |
| Material | WPC |
| Area Of Application | Commercial |
| waterproof | yes |
| fireproof | yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 89 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 6 mm |
| Material | PVC |
| Area Of Application | Residential |
| WATERPROOF | Yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 90 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 8 mm |
| Surface Treatment | Color Coated |
| WATERPROOF | Yes |
| COLOUE | GREY |
| QUANTITY | BULK |
| FIREPROOF | Yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 119 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10 mm |
| Material | PVC |
| Leanth | 9.5 feet |
| Width | 4 inch |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 79 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 6 mm |
| Material | PVC |
| Area Of Application | Commercial |
| WATERPROOF | Yes |
| FIREPROOF | Yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 199 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10 mm |
| Material | WPC |
| leanth | 9.5 feet |
| waterproof | yes |
| width | 4 inch |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 79 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 6 mm |
| Material | WPC |
| Area Of Application | Commercial |
| waterproof | yes |
| fireproof | yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 70 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 6 mm |
| Material | PVC |
| WATERPROOF | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 99 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 6 mm |
| WATERPROOF | Yes |
| FIREPROOF | Yes |
| Material | WPC |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 85 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 6 mm |
| Material | WPC |
| WATERPROOF | Yes |
| FIREPROOF | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 89 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 6 mm |
| Material | PVC |
| use | celling |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 200 sq ft
₹ 80 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 6 mm |
| Material | PVC |
| use | celling |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 70 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 6 mm |
| Material | PVC |
| waterproof | yes |
| Use | ceiling |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Panel Material | uPVC |
| Perforation Type | Solid |
| Panel Width | 300 mm |
| Thickness of Sheet | 1.5 MM |
| Surface Finish | Matt |
| Application Area | Canopy Soffit, Balcony Soffit, Corridor Soffit, Eaves Soffit |
| Panel Thickness | 6 mm |
| Material | PVC |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
| Joint Type | Tongue And Groove |
| Color Family | Wood Shade |
| Fire Performance | Class A2 |
| WATERPROOFS | Yes |
| COLOUR | MULTI |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 79.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10mm |
| Material | PVC |
| FireProof | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 59.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10mm |
| Material | PVC |
| Waterproof | Yes |
| Fireproof | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 59.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10 mm |
| Material | PVC |
| Fireproof | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 59.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10mm |
| Material | PVC |
| Waterproof | Yes |
| Fireproof | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 69.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10mm |
| Material | PVC |
| Waterproof | Yes |
| Fireproof | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 79.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10mm |
| Material | PVC |
| Fireproof | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 69.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10mm |
| Material | PVC |
| Waterproof | Yes |
| Fireproof | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 69.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10 mm |
| Material | PVC |
| Waterproof | Yes |
| Fireproof | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 69.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10mm |
| Material | PVC |
| Waterproof | Yes |
| Fireproof | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 79.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10mm |
| Material | PVC |
| Waterproof | Yes |
| Fireproof | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 160 / sq ft Get Latest Price
| Panel Material | PVC |
| Perforation Type | Solid |
| Panel Width | 300 mm |
| Panel Finish | Matt |
| Application Area | Eaves Soffit |
| Panel Thickness | 12 mm |
| Joining Type | Shiplap |
| Color Family | Wood Shade |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 99 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 6 mm |
| Material | PVC |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 500 sq ft
₹ 80 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 6 mm |
| Material | PVC |
| WATERPROOF | Yes |
| FIREPROOF | Yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
Sureshbhai Kalubhai Suhagiya (CEO)
TS Mart
4-5-6, Om Shiv Complex, Vijaynagar Society - Part 2, Yogi Chowk, Punagam
Surat - 395010, Gujarat, India