Leading Wholesaler of uv marble sheet, feather stone panel, wpc charcoal panel, pu stone wall panel, imported white wall panel and pvc ceiling panel from Surat.
₹ 20 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Usage/Application | Packaging |
| Length | 10 Feet |
| Material | PVC |
Minimum order quantity: 12 sq ft
₹ 149 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Size | 1200x600 mm |
| Color | Yellow |
| Surface Finishing | Polished |
| Usage/Application | Interior Wall |
| Shape | Download |
Minimum order quantity: 100 sq ft
New 3D wall panel designs, made of high-density polyurethane foam, F001 PU Feather Panels, or PU Leaf Panels offer an eye-catching feature wall for commercial spacing. It’s easy to install with glue saving labor costs. With a primed base, you can paint any colors you want and we also offer various colors and finishes panels according to customer requirements.
PU Feather Panel also called wall tiles, is a new trendy 3D decorative wall panel in the market, we would like to invite you to promote it to your local market for a win-win business. Contact us freely for any questions by email or WhatsApp. We are here online 24 hours.
₹ 80 / sq ft Get Latest Price
| Style | Fluted / Louver |
| Thickness | 10 mm |
| Usage/Application | For Interior Use |
| Width | 300 mm (1 ft) |
| Finish | Marble |
| Features | Fire Retardant, Eco-Friendly, Termite Resistant, Borer Proof, Easy to Install, Seamless Pattern, Waterproof, Lightweight |
| Country of Origin | Made in India |
| length | 9.5 feet |
| Material | pvc |
| TS | Brand |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Surface Finish | Stone Texture |
| Material | Asbestos Cement |
| Color | Multicolor |
| Usage/Application | Walls |
| Panel Size | 400×800 mm |
| Application Area | Showroom Wall, Interior Wall, TV Wall, Bedroom Wall, Office Wall |
| Thickness | 50 mm |
| Surface Finishing | Matt |
| Installation Method | Nail Fixing |
| Features | Lightweight, Fire Retardant, Water Resistant, Termite Resistant |
| Usage Type | Commercial |
| Shape | Rectabgular |
Minimum order quantity: 12 Piece
| Size | 2 X 4 FEET |
| Usage/Application | Wall |
| Color | MIX |
| Packaging Type | Box |
| Thickness | 50mm |
| Product Material | PU PANEL |
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Size | 20x20inch |
| Thickness | 5 mm |
| Wall Panel Type | Insulated Wall Panel |
| Design | 3D Wall Panel |
| Core Filling | Fly Ash |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Unit Size | 50 x 50 cm |
| Material | pvc |
| Weight | 340 gm |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Color | Brown |
| Design | Decorative Wall Panel |
| Country of Origin | Made in India |
| size | 2*4 |
Minimum order quantity: 12 sq ft
| Size | 2 X 4 FEET |
| Usage/Application | Wall |
| Color | MIX |
| Packaging Type | Box |
| Thickness | 50mm |
| Product Material | PU PANEL |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 8 mm |
| Color | Gray |
| Material | WPC |
| Design | Decorative Wall Panel |
| Size (feet) | 6 x 3 |
| Country of Origin | Made in India |
New 3D wall panel designs, made of high-density polyurethane foam, F001 PU Feather Panels, or PU Leaf Panels offer an eye-catching feature wall for commercial spacing. It’s easy to install with glue saving labor costs. With a primed base, you can paint any colors you want and we also offer various colors and finishes panels according to customer requirements.
PU Feather Panel also called wall tiles, is a new trendy 3D decorative wall panel in the market, we would like to invite you to promote it to your local market for a win-win business. Contact us freely for any questions by email or WhatsApp. We are here online 24 hours.
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Size (feet) | 6 x 3 |
| Design | 3D Wall Panel |
| waterproof | yes |
| fireproof | yes |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 90.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 10mm |
| Material | PVC |
| Waterproof | yes |
| Easy to install | yes |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Marterial | Stone |
| Size | 10 mm |
| thickness | 30 mm |
| waterproof | yes |
Minimum order quantity: 12 Piece
| Size | 2 X 4 FEET |
| Usage/Application | Wall |
| Color | MIX |
| Packaging Type | Box |
| Thickness | 50mm |
| Product Material | PU PANEL |
₹ 99 / sq ft Get Latest Price
| Length(ft) | 9.5 ft |
| Width (inch) | 12 Inch |
| Thickness (mm) | 10 mm |
| Design | wood |
| Is It Water Proof | Yes |
| Is it Termite Proof | Yes |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 89 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Material | PVC |
| Color | Gray |
| Design | Decorative Wall Panel |
| Size (feet) | 8 x 4 |
| size (inch) | 12 inch x 9.5 feet |
₹ 79 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Material | PVC |
| Size (feet) | 8 x 4 |
| Design | Decorative Wall Panel |
| waterproof | yes |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 99 / sq ft Get Latest Price
| Material | PVC |
| Thickness | 12 mm |
| Size (feet) | 8 x 4 |
| Design | 3D Wall Panel |
| waterproof | yes |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 79 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Material | PVC |
| Size (feet) | 8 x 4 |
| Design | Decorative Wall Panel |
| waterproof | yes |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 89 / sq ft Get Latest Price
| Length(ft) | 9.5 ft |
| Width (inch) | 4 Inch |
| Thickness (mm) | 10 mm |
| Design | 3d |
| Is It Water Proof | Yes |
| Is it Termite Proof | Yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 70 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Material | PVC |
| Size (feet) | 8 x 4 |
| Design | Decorative Wall Panel |
| waterproof | yes |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 89 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Material | PVC |
| Size (feet) | 8 x 4 |
| Design | Decorative Wall Panel |
| waterproof | yes |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 79 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Material | PVC |
| Size (feet) | 8 x 4 |
| Design | Decorative Wall Panel |
| waterproof | yes |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 99 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Material | PVC |
| Wall Panel Type | Louvered Panels |
| Size | 20x20 inch |
| Design | Decorative Wall Panel |
| waterproof | yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 99 / sq ft Get Latest Price
| Length(ft) | 9.5 ft |
| Width (inch) | 12 Inch |
| Thickness (mm) | 10 mm |
| Design | 3d texture panel |
| Is It Water Proof | Yes |
| Is it Termite Proof | Yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 125 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 6 mm |
| Wall Panel Type | Insulated Wall Panel |
| Design | 3D Wall Panel |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 80 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Material | PVC |
| Wall Panel Type | Louvered Panels |
| Size | 1x10 feet |
| Design | Decorative Wall Panel |
| Core Filling | Fly Ash |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 89 / sq ft Get Latest Price
| Length(ft) | 9.5 ft |
| Width (inch) | 12 Inch |
| Thickness (mm) | 10 mm |
| Design | WAVE |
| Is It Water Proof | Yes |
| Is it Termite Proof | Yes |
₹ 80 / sq ft Get Latest Price
| Length(ft) | 9.5 ft |
| Width (inch) | 6 Inch |
| Thickness (mm) | 10 mm |
| Design | 3D Wall Panel |
| Material | PVC |
| Size (feet) | 8 x 4 |
₹ 79 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Usage/Application | For Interior Use |
| Size (feet) | 8 x 4 |
| Material | PVC |
| Design | Decorative Wall Panel |
| waterproof | yes |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 80 / sq ft Get Latest Price
| Style | Fluted / Louver |
| Length | 2900 mm (9.5 ft) |
| Thickness | 10 mm |
| Type | Hard Wood |
| Packaging Size | 25 Kg |
| waterproof | yes |
| fireproof | yes |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 99 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Material | WPC |
| Size (Feet) | 8 x 4 |
| Design | Decorative Wall Panel |
| Shape | Rectangular |
₹ 80 / sq ft Get Latest Price
| Length(ft) | 9.5 ft |
| Width (inch) | 6 Inch |
| Thickness (mm) | 10 mm |
| Design | louvers |
| Is It Water Proof | Yes |
| Is it Termite Proof | Yes |
₹ 69 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Material | PVC |
| Size (feet) | 8 x 4 |
| Design | Decorative Wall Panel |
| waterproof | yes |
₹ 70 / sq ft Get Latest Price
| Panel Style | Louver / Fluted |
| Panel Size (Width x Length) | 12inch*9.5feet |
| Material | PVC |
| Thickness | 12 mm |
| Size (feet) | 8 x 4 |
| Design | 3D Wall Panel |
| Features | Waterproof / Water Resistant |
| Application | Interior Walls |
| waterproof | yes |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 190 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Size (feet) | 6 x 3 |
| Design | 3D Wall Panel |
| waterproof | yes |
| fireproof | yes |
Minimum order quantity: 50 sq ft
₹ 79 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Material | PVC |
| Color | Brown |
| Design | Decorative Wall Panel |
| Size (feet) | 8 x 4 |
₹ 78 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Material | PVC |
| Size (feet) | 8 x 4 |
| Design | Decorative Wall Panel |
| waterproof | YES |
₹ 99 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Material | PVC |
| Size (feet) | 8 x 4 |
| Design | Decorative Wall Panel |
| waterproof | yes |
₹ 77 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Material | PVC |
| Size (feet) | 8 x 4 |
| Design | Decorative Wall Panel |
| waterproof | yes |
₹ 89 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Material | PVC |
| Size (feet) | 8 x 4 |
| Design | Decorative Wall Panel |
| waterproof | yes |
₹ 80 / sq ft Get Latest Price
| Length(ft) | 9.5 ft |
| Width (inch) | 12 Inch |
| Thickness (mm) | 10 mm |
| Is It Water Proof | Yes |
| Is it Termite Proof | Yes |
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Material | PVC |
| Wall Panel Type | Carving Panel |
| Size | 8x4 Feet |
| Design | Decorative Wall Panel |
| Core Filling | Sand |
Sureshbhai Kalubhai Suhagiya (CEO)
TS Mart
4-5-6, Om Shiv Complex, Vijaynagar Society - Part 2, Yogi Chowk, Punagam
Surat - 395010, Gujarat, India